Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPhone

Aplikace pro iPhone

Pár týdnu s iPhonem 6s Plus a i když asi neznám ještě všechna zákoutí, tak spokojenost. Výdrž na baterii je výborná. Drobné negativum oproti Lumii 950 je o něco horší foťák, hlavně ve špatných světelných podmínkách. Vše ostatní je minimálně srovnatelné, ne-li lepší.

Základní zbraní, když pominu svižnost systému (ale to je i windows 10 mobile), jsou aplikace. Kvalitní aplikace! I od Microsoftu. Což je poměrně paradoxní, že Microsoft vyvíjí své aplikace pro iOS (stejně tak pro android), a ty jsou často lepší, než ty pro windows.

Hry na telefonu nehraju. Takže prohodím pár slov pouze k aplikacím a některé z nich vypíchnu. V podstatě používám to samé i na iPadu, akorát něco v menší míře, nebo naopak.

Klasika typu facebook, facebook messenger nebo twitter přímo od výrobce. To asi nemá cenu moc hodnotit. Vše je kvalitně provedeno, bez záseků, takže pohoda. LinkedIn jsem sice nainstaloval, ale téměř nepoužívám Zato však občas kouknu na Snapchat. A pinterest. I když pinterest mi přijde použitelnější na iPadu, tady je to takové docela prťavé. Instagram, rovněž přímo od výrobce, bezva, funguju a používám, občas i něco publikuju. A dále YouTube, Skype, WhatsApp, Google+, Periscope.

Fotím na vestavěnou aplikaci. A následně ji občas proženu nějakými filtry. Pro tyto účely používám Snapseed, PS Express, a nově také QWIK. Docela kombo, ze které vznikají líbivé/konzumní fotky.

Jako emailového klienta nepoužívám vestavěný program, ale Spark. Pro čtení novinek pak Feedly. Co se týká prohlížeče, tak Safari. Na faktury fakturoid, na poznámky apod. projekty zkouším Paper od Dropboxu, namísto OneNote. Jako navigaci Waze, případně HERE. Mám nainstalovány i Mapy.cz od seznamu. Pro taxíky pak Uber.

Co se hudby týče, tak Spotify. Pro videa stejně jako na iPadu nPlayer. A pro sledování online videí Twitch. Pak už jen nepodstatné věci typu aplikace od Vodafonu, Air Bank, eKonto. Nějaké noviny a dvtv. A nesmím zapomenout na Alza Media. Ale i zde platí, pro čtení je lepší iPad.

A to je tak zhruba vše, nějaké další věci už moc nestojí za zmínku. Každopádně telefonní politika Microsoftu se mi už delší dobu nelíbí. Ne, že by Apple byla ideální varianta, ale z tria Microsoft, Android od Googlu, Apple, mi aktuálně přijde nejlepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *