Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPad

Aplikace v App Store

Software, který je možno nainstalovat, je zapotřebí hledat v aplikaci App Store. Vše je poměrně přehledné. Níže bodově k systému, vše z pohledu absolutního začátečníka. V komentářích mi to můžete okomentovat a případně upřesnit.

– Zatím jsem žádnou aplikaci nekoupil, nicméně mě to pravděpodobně čeká. Většina jich je totiž zdarma jen v základu, nebo s nějakým reklamním bannerem, nebo otravnou vyskakovací reklamou, apod. Pro plné použití se musí zaplatit. Cena se pohybuje nejčastěji mezi jedním až deseti dolary. Okamžitý nákup skrz registrovanou platební kartu je dnes již standard, takže tady OK.

– Z komentářů jsem pochopil, že aplikací pro iOS je mraky, narozdíl od aplikací pro windows 10. Popravdě, nijak zvlášť toto nevnímám. V podstatě vekerý základ, co jsem zatím zkoušel, v nějaké podobě používám na windows phone.

– Aplikace se dělí na ty pro iphone nebo pro ipad. Přičemž jedna aplikace může být určena pro obě zařízení současně. Tím určením mám na mysli optimalizována. Protože co jsem zatím pochopil, tak rozdíl je v podstatě jen v designu, tedy v tom, zda bude vypadat skvěle jak na tabletech tak na telefonech. Pokud není, tak je možné ji nainstalovat, ale dochází tam ke zvětšení (zoomu) z malého rozlišení, a aplikace tak nevypadá moc dobře. Týká se to třeba aplikace pro idnes.cz, nebo internetového bankovnictví Air Bank.

– Aplikace, na rozdíl od her, zabírají relativně málo místa, podle funkčnosti. Jelikož mám 128GB, tak mě to však zatím jinak netrápí.

– Málo recenzí! Nebo žádné. Hodně málo aplikací/her má nějaké psané recenze. I hvězdičkově nejsou ohodnoceny rozhodně všechny, ani zdaleka ne. Netuším, čím to je, protože mi to přijde trochu divné. Na windows phone jich je u každé aplikace více, tady člověk střílí často naslepo a instaluje, aniž by mu někdo v komentáři řekl, že je daná aplikace nepoužitelná kravina.

Aplikace se spouští z plochy. Každá má svou vlastní ikonu, jejíž velikost nelze měnit. Aplikace lze seskupovat do skupin. To je vlastně jediná záchrana. Nechci listovat čtyřmi obrazovkami, je to nepohodlné a zdlouhavé. V rychlém přehledu je možno vyhledávat i mezi aplikacemi, ale chybí mi nějaký jednoduchý abecední seznam. Základem tedy je vložit ty nejpoužívanější aplikace do dolního doku, méně důležité jako samostatné ikonky nahoru, a zbytek rozfrkat do složek.

homepage

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *