Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPhone iPad

Apple AirPods

O tom, jak jsem pořídil bezdrátová sluchátka BeatsX, jsem již psal. Jejich jedinou slabinou, a zároveň ale chtěnou vlastností je, že izolují okolní zvuky. I při nízké hlasitosti. Jinak jsou skvělá a pro poslech hudby parádní.

V terénu je však tato vlastnost spíše nechtěná. Většinou nechci takové tlumení okolního hluku. A tak jsem zvažoval, jak z toho ven. A nakonec jsem se rozhodl pořídit tolik vychvalované AirPods. Ve finále to byla dobrá koupě a udělal bych ji znovu, i když ta sluchátka pár much mají.

V prvé řadě musím říct, že mi sedí v uších v pohodě. Takže se nebojím toho, že by mi při běžném provozu vypadly. Největší jejich slabinou je kvalitu zvuk při hudbě. Na tom jsou BeatsX, a pravděpodobně mnoho dalších bezdrátových sluchátek, lépe. Na druhou stranu, mluvené slovo a telefonní hovory jsou lepší zde. A jelikož často poslouchám podcasty, tak je to vlastně to rozhodující, co mě přinutilo si je nechat. Netlumí tolik okolní ruchy a ta hudba se ve finále dá také poslouchat. Ohledně párování se zařízeními díky w1 chipu nemá cenu moc psát, toto funguje na jedničku.

Co mi chybí, oproti BeatsX, je rychlé ovládání hlasitosti. To řeší aspoň trochu Apple Watch. Neexistující kabel je pohodlná vlastnost. Je to větší pohodlí, než s kabelem kolem krku. Co se týká nabíjecí krabičky…je to další krám navíc pro tahání. A bez ní moc dobře fungovat nelze. Protože kam se sluchátky, když je chce člověk odložit? U drátových jen spustíte kolem krku a neřešíte. Tady musíte vložit do krabičky. Tahat další krabičku není moc praktické.

Co napsat závěrem. Cena sluchátek je vysoká a negativ také dost. Je to na osobním zvážení, jestli člověk jejich vlastností, resp. předností, využije. Nejsou určitě pro každého a nemyslím si, že je ten hype okolo nich zasloužený. Je to první krok, třeba další generace přinese taková vylepšení, která z nich udělají jasnější volbu ke koupi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *