Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
Apple TV

Apple TV 3. generace

Apple nedávno oznámil ukončení výroby 3. generace Apple TV, aktivní tedy zůstává poslední 4. generace. Já se rozhodl pořidit si výrazně levnější, tedy tu ukončenou starší verzi. K čemu vůbec Apple TV?

Vezmete krabičku, připojíte ji přes HDMI kabel do televize, a hned ji máte chytřejší. Tím pádem jsem z mého staršího SHARPu, se kterým jsem spokojen, udělal chytrolína. Apple TV se připojí přes wifi k domácí síti, a už přes něj můžete koukat na filmy co máte v iTunes, samozřejmě poslouchat i hudbu a prohlížet fotky. Navíc můžete využívat některé základní služby typu Youtube, Vimeo, Podcasty. Televizi Netflix a pár dalších televizních kanálů. Jsou tam nějaké sportovní z NHL, NBA, Red Bull, kde můžete koukat na nějaké sestřihy apod. Popravdě, nic z toho mě moc neoslovuje, takže si vystačím s tím zíákladem. Můžete také poslouchat hudbu z internetových rádií, je jich tam tolik, že se to neoposlouchá za celý život.

Co ale hlavně dělá Apple TV tou věcí, že jsem si ji pořídil, je streamování obrazu AirPlay. Vezmu si svůj iPad, který je taky připojen přes wifi k domácí síti, zvolím zrcadlení AirPlay, a rázem vidím v televizi celou plochu iPadu. Můžu tedy na iPadu dělat cokoliv, a to samé se mi přenáší do televize. Nejsem tak závislý jen na ty vestavěné funkce přímo v Apple TV, ale mohu používat vše, co mi dovolí iPad. Tedy třeba přehrávání filmů z lokálního uložiště bez použití iTunes, což považuji za dost tragickou věc, na kterou si asi nezvyknu, mám na mysli iTunes. Dá se to také používat jako jednoduchá herní konzole.

Co je fajn, tím je možnost připojit Apple TV k domácí zvukové aparatuře, jelikož obsahuje digitální výstup přes toslink. Každopádně je to dobrá hračka a kdo nemá chytrou televizi a má navíc nějaké další zařízení od Applu, ať už iPad nebo iPhone, tomu může dát smysl si pořídit i tuto malou krabičku. Dá se bez toho samozřejmě žít, ale proč nemít takového šikovného pomocníka, který může některé věci ulehčit a zpohodlnit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *