Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPad

Feedly – RSS čtečka

Poté, co Google zrušil svůj Google Reader, jsem přesedlal na The Old Reader. Hledal jsem, zda nemají náhodou aplikaci pro iPad. Bohužel, nemají. Dá se to samozřejmě používat klasicky v prohlížeči, třeba v Safari, ale aplikace bývají často lepší v používání, mají hlavně hezčí design a jsou optimalizovány pro dané zařízení. Co s tím?

Nejprve, k čemu to vůbec je. Čtečka RSS agreguje všechny vaše oblíbené webové stránky do jediné aplikace. Nemusíte tak kontrolovat všechny weby, zda v nich nepřibyl nějaký nový článek, stačí spustit jedinou aplikaci a v ní vidíte nové články ze všech těchto oblíbených stránek. Těch aplikací, které to umí, existuje hodně. Ideální jsou takové, které fungují v nějakém cloudu, a tak můžete mít synchronizovaný obsah mezi počítačem, tabletem i telefonem. Pokud něco přečtete na počítači, tak v tabletu to máte již mezi přečtenými. Hledal jsem tedy takovou, která má i svou apliaci pro iPad.

A zakotvil jsem nyní u Feedly. Jelikož nemám zas tak moc sledovaných stránek, řádově desítky, vejdu se do neplaceného programu. Export mých oblíbených stránek jsem z Old Readeru provedl přes OPML. A následně naimportoval do Feedly. Super, tedy žádná práce s ručním přepisem. Použití je zatím na jedničku, vše funguje a vypadá to, že u Feedly zůstanu a Old Reader zruším. Uvidíme v dlouhodobějším horizontu, ale zatím tedy v pořádku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *