Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPad

Kritické okénko iPadu #1

Z uživatelských komentářů vyplývalo, že je systém perfektně vyladěný, sžitý s hardwarem, a vše běhá svižně a rychle. Bohužel, nemohu stoprocentně souhlasit. Vše opravdu běhá svižně, aplikace většinou poslouchají na slovo, ale občas se nějaký ten zásek přece jen objeví. Místo spuštění aplikace člověk pár vteřin navíc čeká, než se příkaz provede. V safari se mi stalo, že jsem jednou čekal nějakých pět vteřin, než se mi přepla záložka na jinou. Vcelku o nic nejde, stává se to spíše výjimečně, ale abych byl objektivní, tak rychlost a odezvy systému stoprocentně prostě hodnotit nemohu, pár bodíků musí dolů.

Stejně tak display. Retina je fajn, vše je krásně ostré. Ale pozorovací úhly? Dokonalé to není. Je to dobré, ale časopisy se světlým pozadím se při pohledu z boku jsou nějak moc přesvětlené, blýskající se, moc odrazů, nevím přesně jak bych to popsal. Vzdáleně mi to přijde jako na nekvalitních TN displejích z notebooku. Zkoušel jsem si samozřejmě hrát s kontrastem apod., nepodařilo se mi to vyladit tak, abych byl spokojen maximálně. Každopádně, je to jen nepatrná výtka. Ostatně, na iPadu se mi čte ve finále dobře a je to jeden z důvodu, proč jsem jej pořizoval. Znovu mě začalo bavit číst něco navíc. Pro konzumaci obsahu, ideální zařízení!

Hmotnost dle mé kuchyňské váhy 429g. Není to samozřejmě moc, ale pokud by byla nějaká cesta k jejímu snížení, tak bych se rozhodně nezlobil. Držet jej delší dobu v rukách třeba v posteli jde ve finále cítit. Být to o polovinu lehčí, to by bylo teprve pořádné kafe! Výdrž na baterii je luxusní. Nijak zvlášť jsem to neměřil, ale je to držák a to je super. Víceméně s ním vydržíte celý den a nemusíte se nijak krotit v používání. Napájet je zapotřebí přímo ze sítě, USB z počítače nedá potřebnou voltáž. Četl jsem sice nějaké postupy, že to u některých počítačů lze, ale i tak pak nabíjení trvá moc dlouho a pouze se zamčeným displayem. Řešením je tedy klasická zásuvka, žádný problém.

Něco málo kritiky schytávaly reproduktory, které když vydávají zvuk, tak rozvibrují celé tělo. Je to sice pravda, ale mě to nijak zvlášť nevadí. Takže končíme pozitivně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *