Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPad

Kritické okénko iPadu #2

Po čtrnácti dnech pár dalších připomínek.

Lightning konektor je děsně prťavý a když dávám iPad nabíjet nebo naopak, mám pokaždé strach, že tu koncovku nějak urvu a poškodím. Klasické usb (mini, c) mi v tomhle přijde odolnější.

Stalo se mi, že mi přestal v aplikacích i hrách fungovat zvuk. Nijak jsme přitom neexperimentoval, prostě se tak stalo samo při běžné činnosti. Nepomohlo nic, až vypnutí a znovu zaplnutí iPadu. To mi jen potvrzuje to, že s tou stabilitou systému, o které se dost básní, to nebude tak úžasné. Takže toto jako případnou výhodu oproti Windowsům mohu vyškrtnout.

V tak úzkém a malém zařízení asi člověk nemůže očekávat nějakou extra kvalitu zvuku z vestavěných repráků. Co se mi ale moc nelíbí je jejich pozice. Když totiž pracujete s iPadem naležato, nebo koukáte na nějaký film, opět naležato, tak se vám zvuk ozývá pouze z pravé části. Pokud jste tedy co se týká zvuku aspoň trochu nároční, tak to musíte řešit buď připojením sluchátek nebo třeba bluetooth repráků. Anebo si pořídíte iPad Pro, tam jsou repráky umístěny po obou stranách.

iTunes, to je bolest, pokud člověk používá jiný OS a má v něm uloženy písničky a filmy. Konkrétně já to mám na windows stroji, nasdíleno. Pokud si to chci přehrát v rámci iTunes na iPadu, musím spustit iTunes na počítači, všechna alba do něj importovat, nastavit domýcí sdílení, a to vše pro to, abych to mohl mít synchronizováno v iTunes v iPadu a přehrávat to. Nechci, nepotřebuji! Filmy navíc bez titulků. Chci mít možnost vjet do sdíleného adresáře a přehrát hudbu/film vzdáleně. Řeší to tedy až instalovaná aplikace ze storu. Konkrétně já si nainstaloval nPlayer.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *