Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
MacBook Pro

Logitech MX Master

Trackpad na macbooku zatím asi pořád nemá konkurenci. O lepším nevím a je radost jej používat. Nicméně, jsa odkojen myší, nejsem s trackpadem v některých situacích tak produktivní, rozuměj rychlý, jako bych byl, když bych nějakou měl po ruce. A tak jsem se rozhodl pro prozkoumání terénu a nějakou pořídit.

Logicky, první volba padla na Magic Mouse 2. Design, gesta, maximální kompatibilita. Ale – ach ta ergonomie. Na hodinovou kancelářskou práci paráda, ale na několikahodinovou šichtu nepoužitelné. Navíc když má člověk ne zrovna malé ruce. A tak jsem se jal zalovit v jiných vodách. Hlavní požadavek, kromě ergonomie, byl bezdrát a kompatibilita jak s PC s windows tak s notebookem s macOS.

Vítěze jsem našel a už jej testuju. Po zhruba dvouleté pauze, kdy jsme používal myš A4tech Bloody V7, jsem se pokorně vrátil k Logitechu. Teda, ona ta A4tech špatná není, naopak, navíc byla výrazně levnější (drátová) a měla více DPI, ale Logitech MX Master je o kousek dál. S PC jsem ji připojil přes dodávaný USB přijímač a s macbookem přes bluetooth. Je možno napárovat až 3 zařízení a relativně jednoduše mezi nimi přepínat. Uvidíme, jak dlouhá bude výdrž baterie, ale technologie se posunula, tak věřím, že to bude v pohodě a na cca 18 dnů výdrže dosáhnu (při 6 hodinové denní práci by měla vydržet 40 dnů). Navíc lze myš zároveň dobíjet a používat, když by bylo nejhůř a došla šťáva v nevhodném okamžiku.

Software v obou systémech bez zádrhelů. Stáhnul jsem ze stránek výrobce a jednoduše nainstaloval. Namapoval jsem si tlačítka pro mé oblíbené funkce tak, jak potřebuji. V macOS trošku bojuji s nastavením rychlosti ukazatele, ve windows jsem si tu svou rychlost našel velmi rychle, na macu si aktuálním nastavením nejsem úplně jistý, budu muset ještě chvíli testovat a ladit. Připojení na mac přes bluetooth už bez kousanců a lagů, tak snad to vydrží. Na začátku po napárování se mi to chvilku kousalo, ale pak si to asi nějak sedlo a už je to OK. Na windows žádný problém, ale tam jsem žádné negativní komentáře v tomto směru nezaznamenal.

Cena 1700,- není zrovna málo, ale teď si lebedím. Ergonomie je fakt skvělá a myš krásně padne do ruky. Žádný povrch jí nedělá problém, ani sklo. Zatím tedy spokojenost.

Update: Logitech představil nástupce, MX Master 2S. Má větší výdrž a více DPI (4000 vs 1600). A také vyšší cenu. Pokud obě vylepšené vlastnosti užijete, jděte do ní. Pokud nepotřebujete, můžete ušetřit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *