Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPad

Moje aplikace v iPadu

Deset dnů s iPadem. Za tu dobu jsem už pár desítek aplikací zkusil, některé odinstaloval, jiné nechal. Když nebudu počítat některé vestavěné a nainstalované od výroby, tak se u mne zabydlely následující kousky.

Mail
Na emaily používám vestavěného emailového klienta. Dělá co má, takže mě ani nic nenutí zkoušet něco jiného, třeba Outlook od Microsoftu.

Prohlížeče
Safari pro prohlížení webových stránek. Mám však nainstalován i Firefox, který mi synchronizuje záložky z PC. Dále Chrome a Opera mini. V podstatě používám jen Safari, občas Firefox. Zbytek by měl stejně dle komentářů používat motor ze safari, takže dobré akorát pro někoho, kdo to používá i v jiných zařízeních a chce synchronizovat. HTML viewer na zobrazní zdrojového kódu stránek.

Sociální aplikace
Klasika v podobě originálních aplikací pro Facebook, Facebook MessengerTwitter, Instagram. Fungují v podstatě stejně jako na Windows 10 Mobile, takže žádný problém. Zkusil jsem nainstalovat i Skype, zatím jsem jej ale ještě pořádně nepoužil.

Kancelář
Microsoftí poznámky OneNote – fungují dobře, vše se synchronizuje. Profláklé editory Word a Excel. Cloudové uložiště Dropbox a OneDrive. Prohlížeč PDF souborů Adobe Acrobat. Aplikace pro správu projektů Trello – zatím mi moc v klasickém prohlížeči nepřirostla k srdci, třeba to ale aplikace na iPadu změní. A pro jednoduché myšlenkové mapy MindLine.

Multimédia
Přehrávaše videí Youtube a Stream.cz. Online streamovací služba Twitch. Docela jsem si oblíbil i Podcasty. A jelikož mám pár věcí v Alze, nějaké knihy a časopisy, tak jsem si nainstaloval Alza Media. Pro poslech hudby Spotify. A když nevím co s volným časem, tak si hraju s GarageBand nebo zkouším Medly. Záznam zvuku jsem zkusil vyřešit přes Recorder. A to hlavní, přehrávání skrz domácí síť jsem vyřešil přes nPlayer, kde mě čeká asi nákup, protože v základu nepodporuje všechny formáty, ale jinak je skvělý.

Internetové bankovnictví
Ovládám účty přes Air Bank a eKonto.

Grafika
Jako grafické prznítko jsem si nainstaloval PS Express. Asi to moc nevyužiju, ale tak pro jistotu.

Praktické blbosti
Předpověď počasí jsem nakonec nechal na Yahoo počasí. iOS nemá v základu (!) žádnou kalkulačku, tak jsem nainstaloval Calculator #. A taky pár aplikací abych si mohl vyměnit tapetu na zamykací obrazovce a domovské stránce – Wallpapers, Wallpapers. Pro přehled mých zdravotních záznamů u pojišťovny (OZP) jsem stáhl jejich appku mVitakarta.

Ostatní
Jako uložiště hesel používám KeePass. Na iPad jsem si tak nainstaloval MiniKeePass, který dokáže se souborem s hesly pracovat. Vše sdílím přes Dropbox. U některých služeb potřebuji autentizovat přístup a k tomu používám Microsoftí Authenticator. Nainstaloval jsem si také Duolingo pro opakování angličtiny, ale moc mi to nedává, tak to asi brzy smažu.

Vývoj
Pro FTP přístup jsem si nakonec nechal FTP Sprite, nepočítám, že bych to využíval nějak často, ale jako záloha by to mohlo stačit. Statistiky návštěvnosti sleudji přes Google Analytics, je to docela fajn a pro základní věci stačí. Pro drobná ublognutí v terénu jsem si nainstaloval WordPress. A nakonec, rozšíření pro Safari umožňující dělat screenshoty Screenshot.

Mapy
Mapy asi moc nevyužiji, nicméně jsem si nainstaloval perfektní Mapy.cz, ak tomu ještě Google Maps.

Nákupy
Často nakupuji na Alze, takže jsem si pořídil jejich aplikaci Alza.cz. Na zkoušku taky applku od Slevomatu, ale toho se asi taky brzy zbavím kvůli nepotřebnosti.

Zprávy
Pro rychlé info o aktuálním dění spouštím Novinky.cz a iDnes.cz. A pro občasné kouknutí na nějaké video rozhohovory DVTV. A taky iVysílání České televize.

Pokud máte tip na něco, bez čeho se nedá žít, dejte vědět do komentářů. Na zoubek hrám se podíváme někdy příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *