Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPad

Proč koupit iPad

Když nepočítám Commodore 64 s Basicem, mohu se hlásit k zástupům odkojenců Microsoftu. Začalo to DOSem a pokračovalo klasicky Windowsama. Prošel jsem je všechny až na Windows ME (Millennium Edition). Pouze okrajově jsem zakusil na gymplu macintosh. Ale jinak jsem odchovanec okenní stáje. Vlastně, mám jeden stroj s Linuxem – Ubuntu, používám jej jako pracovní a mail server. Hlavní část dne však trávím s PC a aktuální verzí windows 10. I na mobilu mám desítky.

Co se mobilů týče, tak u chytrých jsem byl také věrný windowsům. Android mě minul. Stejně jako iphone a iOS. Aby jste si tedy udělali představu, jsem windowsák jak poleno (s jedním Ubuntu prstem). Nemám důvod přesedlávat, až do teď. Hodilo by se mi kvůli práci testovat webové stránky i na jiných zařízeních než s windowsama. A to je první důvod, proč nezkusit nahlédnout pod jinou střechu. Nebudu vás napínat dlouho, a tak to vybalím hned, pořídil jsem iPad Air 2. Rozeberu další důvody, proč právě jej.

Windows zařízení vylučuji hned na začátku, protože takové mám. S mobilem (Lumia 950 s koženým Mozo krytem) jsem maximálně spokojen, takže mobil mohu také škrtnout. PC mám dost výkonné. Notebook by sice upgrade potřeboval, ale tablet, ten ještě nemám. K čemu mi bude? Ke konzumaci obsahu, jasně! Číst časáky, projiždět weby, sociální sítě, občas odpovědět na nějaký ten email, to musí být pohodlnější než v mobilu. A notebook není na tuto jednoduchou činnost tak šikovný.

Zbývalo se tedy rozhodout, zda iOS nebo Android. A popravdě, bylo to relativně jednoduché rozhodování. Výdrž baterie, kvalitní konstrukce, pozitivní recenze, to vše hovořilo spíše pro iPad. Akorát, nestanu se ovcí? Já, který celý život jedu na windowsech a okrajově na linuxu? Budu to muset překousnout a do tak velkého sousta se zakousnout. Cosi se totiž ve mě vzpírá a říká mi, že to bude možná boj. Na druhou stranu, kdo se bojí, nesmí do lesa. A tak jsem se přesně před týdnem vypravil večer do Alzy a vrátil se s tabletem iPad Air 2 128GB WiFi Space Gray.

Trochu teď odbočím. Co se týká mobilů, nedávno vydaný iphone 7 mě zas tolik nezaujal, raději si počkám, s čím se apple na poli mobilů vytasí za rok. Co to po oku sleduji, tak osmička by měla být snad povedená, ale známe to, marketing…. Na konci měsíce by měl apple představit nové macy pro, to jsou jediné notebooky, do kterých bych od tohoto výrobce šel, za předpokladu, že se povedou. Pokud ne, pořídím pravděpodobně nějakého della s windowsama. XPS 13 touch asi, ještě uvidím, zhruba za měsíc. Třeba se pochlapí i Microsoft a jejich Surface, který by měl představit tento měsíc.

K iPadu. Chtěl jsem určitě něco okolo deseti palců. Wifi verze mi stačí, SIMku nepotřebuji, přinejhorším udělám hotspot z mobilu, pokud bude zapotřebí. Nedávno představený iPad Pro je až moc drahý na to, jaké rozdíly má oproti Airu. Tužku bez problémů oželím, Smart Keyboard nepotřebuji a bez True Tone barev se obejdu. Foťák a kameru moc neřeším, k tomu mi to sloužit nebude. Co se velikosti paměti týče, nechci se moc omezovat, budu zařízení testovat a tak volím maximální kapacitu 128 GB. Barva vesmírně šedá, budiž!

V následujících dnech se pokusím popsat mé zápolení s iOS systémem. S tím, jestli je iPad užitečná hračka, něco víc, anebo naopak mi za pár měsíců bude ležet ve skříni bez využití. Každopádně už teď naznačím, po týdnu používání, že svůj účel poctivě plní, mám z něj radost a mám jej často v rukách, i když své mouchy to má. O tom však zas příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *