Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPhone

První kroky s iPhonem

Omalovánky! Tak takto nějak na mě působí základní obrazovka oproti střízlivým čtverečkům z windows phone. Na toto si budu muset zvyknout. Oproti windowsům nemožnost měnit jejich velikost. Aspoň, že funguje seskupení do složek.

Touch ID. Super! Rozhodně lepší než zadávání pinu nebo rozpoznávání oční duhovky, protože v brýlích a třeba ještě navíc za tmy byla úspěšnost rozpoznání dost mizivá. Hardwarové tlačíko stejně jako na iPadu ne, toto se mi nelíbí. Lumia 950 má softwarový Home Button dole přímo na displeji a je to rozhodně lepší. V tomto trochu zamrzí, že iPhone má dotykový až od 7kové verze, i když ne v displeji. Tady inženýři z Applu trochu zaspali :/

Apple store a aplikace. Hodně aplikací. A her. Zde se ukazuje ten náskok oproti windows phone nejvýrazněji. I když ty základní aplikace na windowsech jsou, přece jenom ten zbytek chybí. A třeba rajfka aplikaci pro windows nemá, i když ji slibovali. Na iPhonu ano. Navigace Waze je na iphonu zpracovaná výrazně lépe. A toto se dá říci asi o velkém množství aplikací. Prostě je to tak, že vývojáři se zaměrují na iOS a Android, a windows jsou výrazně vzadu. Začarovaný kruh málo aplikací vs malý tržní podíl a není jak z něj ven.

Co se stability systému i výdrže týče, v porovnámí s Lumií je to nastejno. Neznaznamenal jsem zatím žádné rozdíly. Možná jen, že na windows vychází aktualizace snad každý měsíc, a tak se telefon sám aktualizuje a restartuje. Člověk ty restarty nemá moc pod kontrolou, a to mi trochu vadilo. Na druhou stranu se o to zase nemusel moc starat a měl ho pořád aktualizovaný, takže z tohoto hlediska je to OK a jde to přežít.

Zajímavé je propojení iPhone s iPadem. Když to máte spárováno a někdo vám volá, můžete si hovor vzít na iPadu. Je to spíše jen jakýsi bonus, co asi ani nevyužiji, ale zapomene-li člověk telefon třeba v kapse bundy a má po ruce iPad, tak telefon nemusí ani hledat.

Po pár dnech používání je to tedy zatím ve srovnání s Lumií 950 nerozhodně. Některé věci jsou lepší na iPhone, jiné na Lumii. Ve finále však nic extra zásadního.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *