Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPad

První kroky s iPadem

Minule jsem rozebíral důvody, proč jsem si pořídil Apple iPad Air 2. Dnes sepíšu pár vět z mé první svatební noci a pár postřehů z prvního týdne používání. A zatím to vypadá, že rozvod se jen tak rychle konat nebude.

Zpracování iPadu je velmi kvalitní. Nikde nic nevrže, což jak jsem často slyšel, bývá neduh androidích tabletů, hlavně těch levnějších. Zpracování tedy skvělé. Po vybalení se krásně vesmírně blýskal. Po pár hodinách…je upatlaný. Po pár dnech…je pekelně upatlaný! V zapnutém stavu si toho člověk ani nevšimne, ale jakmile potemní displej a odrazí se od něj Slunce, tak co si budeme povídat, matlála patlála paprťála. Takže nezbývá, než vzít hadřík a vše očistit. OK, beru, holt je to daň za matlání.

Systém jako takový je relativně jednoduchý. Potažmo, jeho základy jsou. Existují ale tajemná zákoutí, tipy triky, které je fajn se nějak dozvědět. Protože bez nich, to jaksi není úplně ono. Každopádně, mám v ruce hračku, 128GB místa, takže se vrhám na App Store, a stahuji, a spouštím, zkouším. Tuna ikon na ploše, půlka aplikací k ničemu, nadále nebudu potřebovat, takže odinstalace. To, že se odinstalace provádí aktivováním ikonek na ploše a kliknutím na křížek, jsem se raději musel ujistit přes internet, přece jenom, ve windows smazání ikony ještě neznamená odinstalace. Naštěstí lze ikonky seskupovat do složek, jediná záchrana před maglajzem, který by jinak vznikl.

Kde je tlačítko zpět? Jak se mám sakra dostat tam, kde jsem byl před chvílí? Tohle je asi největší nezvyk. A poměrně nepříjemný. Dobrá tedy, o krok zpět se dá dostat z většiny aplikací kliknutím vlevo nahoře na název té naposled otevřené, ne vždy to lze. Ale funguje pouze jeden krok zpět, víc ne. Takže nějaké zjednodušení? Mno, našel jsem alternativu dvojité kliknutí na home button případně čtyři prsty zespod nahoru, kdy se mi otevře seznam aplikací jako harmonika, a tam se dá dostat zpět k nějaké dříve otevřené. Není to tak pohodlné jako tlačítko zpět, ale snad si nějak zvyknu. Co jiného zbývá.

Tuna nastavení, fakt je tam toho hodně. Projíždím na youtubu nějaká videa s tipy, co je dobré zapnout. V prvé řadě provádím upgrade na iOS 10 (byla tam devítka). Dále zapínám třeba home button na ploše, nastavuji touch aby se při odemknutí nemuselo mačkat tlačítko, všechno proklikávám, měním tapety, zapínám Siri, zkouším: „Hey, Siri.“ Funguje, anglicky.

Základní věci typu přidání emailového účtu, synchronizace outlook kalendáře, jsou jednoduché. Ostatně jako všude. V některém z dalších zápisků proberu aplikace, které mi nyní zůstaly. Funguje synchronizace poznámek přes OneNote, Dropbox, mám přístup do OneDrivu. Zatím tedy dobrý, peru se statečně a ještě jsem neutratil ve Storu ani korunu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *