Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
Foto

Sony RX100 V

Na jednom z výletů jsem nevytáhl z batohu mou stařičkou Canoní zrcadlovku, ale vše fotil na mobil. A uvědomil si, že mě už nebaví tahat pokaždé velkou zrcadlovku, k ní minimálně jeden objektiv, ideálně však dva. A i když z toho jsou skvělé fotky, tak se taková věc pronese a výsledek může být tak trochu jako kanón na vrabce. Obzvlášť, když technika jde dopředu a s malými věcmi se dá hrát velké divadlo.

Nicméně, i přes ten technologický pokrok nejsou foťáky v mobilech to pravé ořechové, a chtěl bych přece jenom lepší kvalitu. Takže jsem si specifikoval požadavky, které jsem měl. Dostatečná kvalita, malá velikost, natáčení videa v 4K.

Jeden favorit vypadl díky pouze Full HD videu, a tím byl Canon PowerShot G7 X Mark II. No a nakonec zůstal vítězný model, Sony RX100 V (tedy pátá generace). Je drahý, jakože fakt drahý až předražený. A dost žere baterku (doporučuji přikoupit minimálně jednu náhradní), má omezenou dobu nahrávání ve 4K, a nemá vstup pro externí mikrofon. Ale tím výčet jeho nedostatků končí.

Pěknou recenzi najdete na digineff.cz. Foťák má rychlé ostření, rychlé snímání, možnost natáčet slow motion videa. Skvělá je možnost si v podstatě vše nastavit. Takže kromě automatických režimů můžete jet na plný manuál. Zatím se s ním hlavně seznamuji, ale věřím, že přes prázdniny vše vyladím a vymáčknu z něj maximum.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *