Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
MacBook Pro

TP-Link TL-WN823N V2

Stává se to často na hotelích, které poskytují wifi připojení. A co se stává? To, že dostanete vlastní heslo k připojení, ale můžete se připojit pouze s jedním zařízením. Připojíte si tak notebook, ale už ne mobil nebo tablet. Nebo připojíte mobil, ale zbytek už ne. Vše je svázáno s MAC adresou prvního zařízení, které jste pro připojení použili. A i když se přes tu wifi připojíte, tak z daného zařízení nemůžete udělat hotspot, abyste k němu připojili ten zbytek. iPhone, iPad ani MacBook nemohou přijímat a vysílat souběžně.

Zkoušel jsem sice rozchodit na iPhonu i na MacBooku to, že by se zařízení připojilo na wifi, a do dalších zařízení dodávalo internet přes bluetooth. Ale bezúspěšně, nejde to. A tak je zapotřebí hledat jiné řešení. A tady jsou.

Existují dva způsoby. Buď sebou taháte nějaký wifi router, který dokáže internet přijímat a zároveň je schopen vytvořit další autonomní wifi síť (anebo máte dva routery, které propojíte kabelem, a jeden přijímá a druhý vysílá). Anebo, a to je efektivnější řešení, si pořídíte k MacBooku wifi dongle. Hledal jsem samozřejmě takový, který bude fungovat v MacBooku s poslední verzí operačního systému, a podařilo se. Za cenu tří stovek jsem pořídil TP-Link TL-WN823N V2. To V2 je důležité, nesmí to být první verze, ale ta už se snad jako nová sehnat nedá.

Tento dongle funguje přes USB 2, takže ano, v novém MacBooku je zapotřebí použít nějakou redukci. Ale, a to je hlavní, funguje to. Po nainstalování softwaru se vám objeví v menubaru nová ikonka pro wifi, kde si můžete vše jednoduše nastavit. A pak v nastavení systému můžete nastavit sdílení internetu, kdy přes jednu wifi internet přijímáte a druhá wifi vám udělá novou vlastní síť. Ve finále tedy potřebujete mít notebook zapnutý, abyste mohli používat internet v mobilu a tabletu a dalších zařízeních, ale máte ho všude!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *