Apple Lokace

Najdi si svůj produkt! Osobní zkušenosti nejen s iPhony, iPady, MacBooky.
iPad

Vyplatí se iPad?

Ano! Zábavnost používání je u mě po dvou týdnech od nákupu stále výborná. Od používání emailu, čtení, poslouchání podcastů, prokrastinování a občasné hraní. Nainstaloval jsem dalších pár aplikací a konečně pochopil popularitu Pinterestu. Na počítači mě to prostě moc neoslovilo, ale na iPadu je to jiné kafe. Luxus konzumace obsahu, zabiják času, ale také skvělý inspirátor.

Přemýšlím také, zda by nebylo lepší místo iPadu pořídit nějaký tablet s androidem, případně windows 10. Za předpokladu, že bych pominul to, že potřebuji testovat safari v nativním prostředí. Co se týká windowsů, tam je extrémně malá konkurence. Ty levné mají jen starší Atom procesory a chabý displej. Ty, co za něco stojí, jsou v podstatě už plnohodnotné stroje typu Surface od Microsoftu. Tím pádem jsou ale těžší a hlavně cenově výrazně dražší. Takové zařízení nepotřebuji. Co se androidu týče, tam je v podstatě jedinou konkurencí Samsung Galaxy Tab S2 9.7. Podobná cenová hladina a obdobné hardwarové parametry. Nicméně, konstukce není tak bytelná jako u iPadu, jsou to hlavně plasty. I když je ve finále lehčí, což je plus, tak nevypadá tak dobře.

Je to tedy převážně o tom, zda Android nebo iOS. Na youtubu je pár srovnávacích videí, končící ve finále nerozhodně. Resp. vyberte si dle toho, který OS je vám bližší. Mne android moc neoslovuje, já chci zařízení používat, ne se v něm šťourat. Chci používat odladěné aplikace, a ne se v nich přehrabovat a hledat, která je funkční a která ne. Odladěnost systému pak hovoří opět ve prospěch iOS. Ano, za cenu uzavřenosti. A v neposlední řadě mi přijde, že pokud jej budu chtít za pár let prodat, tak jej prodám relativně v pohodě a za poměrně draho, na rozdíl od toho Samsungu. Produkty Apple neztrácejí na hodnotě tolik, jako ostatní výrobci. Samozřejmě musím dodat, že jsem onen Samsung neměl třeba dva týdny na otestování, ale obávám se, že bych ani po tom názor nezměnil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *